1. Anasayfa
  2. Cep Telefonu

HyperOS Bootloader Kilidi Nasıl Açılır

HyperOS Bootloader Kilidi Nasıl Açılır
0

Xiaomi HyperOS Bootloader Açma Rehberi:

Ön Gereklilikler:

  • En az 30 günlük bir Xiaomi hesabına sahip olmalısınız. Eğer hesabınız yoksa, yeni bir hesap açacaksanız 30 gün beklemeniz gerekecektir. Daha önce mevcut olan bir hesabınız varsa bunu kullanabilirsiniz. Fakat unutmayın bir hesabın aylık bootloader kilidi açma sınırı vardır. Çok fazla cihazda aynı hesabı kullanamazsınız.

Adım 1: Xiaomi Topluluğu Uygulamasını Güncelleme

  • Xiaomi Topluluğu uygulamasını 5.3.31 veya daha üst bir sürüme güncelleyin. Bu yazıyı yazdığımız anda Google Play Güncel sürümü 5.3.30 bu yüzden uygulamanız alt bir sürümde ise bu linkten APK dosyasını indirebilir ve kurabilirsiniz.

Adım 2: Bölge Ayarlarını Değiştirme

  • Uygulamada “Ben” kısmına gidin ve “Ayarlar > Bölgeyi Değiştir” seçeneğine tıklayarak bölgenizi “Global” olarak ayarlayın.

Adım 3: Bootloader Kilidini Açma

  • “Ben” bölümünden “Önyükleyici Kilidini Aç” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek hemen görünmeyebilir; eğer görmüyorsanız, uygulamayı kapatıp bir süre bekleyin, ardından tekrar deneyin.

Adım 4: Başvuru Yapma

  • “Kilit Açma İçin Başvurun” seçeneğine tıklayın. Eğer “15/02/2024 tarihine erişim izni aldınız” uyarısı alırsanız, burada tarih değişiklik gösterebilir. Örnek olsun diye böyle bir tarih yazdık, tarih aldıysanız işleminiz tamamdır. Ancak, “Uygulama kotasına ulaşıldı” uyarısı alırsanız, akşam 19:00’da tekrar deneyin. Çin saatine göre olduğu için size 00:00 diyebilir.

Adım 5: Geliştirici Seçeneklerini Açma

  • Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne gidin ve OS Sürümü kısmına 8-10 kez dokunun. Geliştirici seçenekleri açılacaktır.
  • Ardından Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri’ne gidin ve “Mi Kilit Açma Durumu”na tıklayarak hesabınızı ekleyin. Eğer başarı ile eklendi uyarısı alırsanız, 72 saat (3 gün) sonra Mi Unlock uygulamasını kullanarak bilgisayar üzerinden bootloader’ı açabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek Xiaomi cihazınızdaki HyperOS bootloader’ını başarıyla açabilirsiniz. Unutmayın ki her adımın düzgün bir şekilde tamamlanması önemlidir ve bazı adımların etkili olabilmesi için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir